Nejčastěji kladené dotazy

Co dělá studijní asistentka?

Jednoduše řečeno poskytuje asistenci během výuky studentům a lektorům. Je tam pro klienty, aby jim pomohla vykompenzovat jejich hendikepy, pomohla s orientací, s materiály, se vším, co každému pomůže zpřístupnit výuku.

Jsou všechny služby zcela zdarma?

Ano, všechny služby jsou bezplatné.

Proč musím platit motivační poplatek?

Co je zdarma obvykle lidé neberou úplně vážně. Po předchozích zkušenostech jsme proto zavedli poplatek, který by měl zájemce motivovat k tomu, aby na kurzy pravidelně docházeli, resp. připravovali se na zkoušky. Proto je tento poplatek nazván motivační, a pokud klient splní stanovené podmínky, motivační poplatek mu hned po skončení kurzu vrátíme.

A co když přinesu omluvenku od lékaře nebo zaměstnavatele, či z úřadu, zohledníte mi to do 100% účasti?

Ne, kritérium docházky je opravdu nutné splnit bez výhrad.  Rozvrh kurzu budete znát před jeho zahájením a budete mít dostatek času se případně u lékaře nebo na úřadech přeobjednat. Věřte, že pro lektory není příjemné přicházet do (polo)prázdné učebny a následující den zdržovat ostatní dovysvětlováním předchozích lekcí. Chápeme, že se to někdy stát může, ale v tom případě na nárok vrácení poplatku zanikne. Proto ještě před tím, než odešlete přihlášku, pečlivě zvažte, zda jste schopni kritérium docházky dodržet.

Proč byl poplatek určen právě v této výši?

Poplatek rozhodně neodráží běžnou cenu podobných kurzů. Byl stanoven tak, aby tuto sumu mohly na čas postrádat i nízkopříjmové skupiny.

Musím podepisovat nějakou smlouvu?

Smlouvu nepodepisujete. Odesláním závazné elektronické přihlášky akceptujete naše Všeobecné podmínky.

Schválíte mi jakýkoli kurz, který si vyberu?

Ne, neuhradíme vám kterýkoliv kurz. Např. některé rekvalifikační kurzy mají předepsané kvalifikační předpoklady, které musíme dodržet, u jazykových kurzů ověřujeme vstupní úroveň znalostí. Výběr kurzů Vám musí odsouhlasit psycholožka na základě profesní diagnostiky.

Jestliže projdu profesní diagnostikou, mám pak na kurz nárok?

V podstatě ano. Jsme ale limitování kapacitou kurzů a při převisu zájemců o konkrétní kurz rozhodne o výběru účastníků komise. Je samozřejmě možné, že budete zařazen/a do následujícího běhu příslušného kurzu.