Mgr. Mirka Kroupová

„Pravý bojovník není ten, kdo stále vyhrává, ale ten, kdo stokrát padne, ale nikdy se nevzdává“

V roce 2014 jsem OZP Akademii založila, rok jsem byla ředitelkou a nyní zastávám pozici předsedkyně správní rady. Původně jsem školila personalistiku a měkké dovednosti, nyní mě zaměření a potřeby OZP Akademie přivedly ke kurzům komunikace s lidmi se zdravotním postižením. S hendikepovanými dlouhá léta pracuji a myslím, že se mohu podělit i spoustou zkušeností. Setkat se se mnou můžete také na kurzech MS Office pro pokročilé (excel, word, powerpoint) a na zkouškách profesní kvalifikace.

„Mirka je úžasný a zapálený člověk pro práci s hendikepovanými lidmi. Přichází s řadou skvělých nápadů, inovací a je „motorem“ OZP Akademie… Práci v Akademii věnuje většinu svého volného času, a je inspirující osobou pro ostatní zaměstnance.“ (Petra Helebrantová, ředitelka)

Vystudovala jsem sociální práci a následně pedagogiku a andragogiku. Během profesní kariéry jsem absolvovala řadu odborných kurzů - např. školení lektorů (Train the Trainers v Belgii), manažerský kurz v CMC Čelákovice, v poslední době i mnoho kurzů zaměřených na problematiku sociálního podnikání, neziskového sektoru. Jsem autorizovaný zástupce pro profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání a Asistentka/sekretářka.

Mám dlouholeté zkušenosti v komerční sféře i neziskovém sektoru. Spolupracovala jsem s mnoha firmami v ČR (např. Pivovary Staropramen, Opavia-LU, Kraft, Inbew). Dále jsem s Gender Studies participovala na projektu Rovné příležitosti do firem na reintegraci matek po mateřské/rodičovské dovolené. Od roku 2009 se intenzivně věnuji problematice zaměstnávání, vzdělávání a rozvoji hendikepovaných – nejprve v organizaci Příležitosti bez bariér (lektor pro vzdělávání osob se zdravotním postižením a odborný konzultant), následně v sociální firmě Nové horizonty s.r.o (jednatelka) a v neziskové organizaci Tamtamy o.p.s. (ředitelka).

„Mirka je moc fajn lektorka, díky ní jsem poznala, jak komunikují neslyšící, a určitě přijdu na další pokračující kurz o neslyšících.“ (kurz Komunikace s neslyšícími, prosinec 2016).

„Přednáška se vydařila podle našeho očekávání, paní Kroupová přednášku pojala interaktivně a účastníky zapojovala do diskuze a umožnila jim sdílet své zkušenosti. Splnilo to, co jsme si představovali. Tímto bych Vám i ještě jednou paní Kroupové ráda poděkovala za spolupráci.“ (seminář Centra pro prezentaci kulturního dědictví - Komunikace s návštěvníky se sluchovým znevýhodněním, prosinec 2017).