Renáta Skuhrovcová

„Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře...“

Specializuji se zejména na výuku měkkých dovedností, vyučuji rekvalifikační kurzy Lektor dalšího vzdělávání, Pedagogické minimum či Pracovník v sociálních službách; potkat se se mnou však můžete také na dalších rozvojových kurzech (např. na kurzu asertivity či rétoriky).

Jsem absolventkou střední pedagogické školy, po které jsem studovala speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě UK. Ve své profesní kariéře jsem absolvovala 2 sebezkušenostní terapeutické výcviky zaměřené na pomáhající profese v sociálních službách a několik dalších rekvalifikačních či odborných kurzů (např. Pracovník v sociálních službách či Lektor dalšího vzdělávání).

Léta jsem působila v neziskovém sektoru - např. ve Fokusu na pozici terapeutky v socioterapeutickém centru pro osoby s duševním onemocněním či jako lektorka v Centru pro rozvoj péče o duševní zdraví. Kurzy měkkých dovedností jsem vedla i v různých vzdělávacích organizacích (ACZ, Educa). Několik let jsem také pracovala ve speciálních školských zařízeních (speciální MŠ, ZŠ, ústav sociální péče). Poslední roky se plně věnuji lektorské činnosti.

„Blok s paní Skuhrovcovou mě velmi obohatil, paní Renáta je moc příjemná, rétorika a cvičení na artikulaci byly velkým přínosem.“ (kurz lektor dalšího vzdělávání, duben 2016)