Co se u nás děje

Jak prožívají a jaké mají možnosti hendikepovaní v současné době na Ukrajině při válečném stavu a jak jim můžeme pomoci v našich podmínkách?

Tento webinář je určen všem laikům i odborníkům, kteří přijdou do kontaktu s uprchlíky s hendikepem – od dobrovolníků v centrech pomoci, přes sociální a humanitární pracovníky, zdravotnický personál, budoucí zaměstnavatele či podporovatele.

30. 3. 2022, 17:00 - 19:00

Pacientský hub - logo
Máte zdravotní hendikep, lektorské zkušenosti a rádi byste šířili osvětu o lidech se zdravotním postižením? Rozšiřujeme tým, přidejte se k nám! Mrknětě na Jobs.cz.
OZPAkademie logo

… a ještě se k tomu něco nového naučí ;)

Pojďte nám pomoci šířit osvětu o lidech s hendikepem. Vesele a hravě 😉 Hledáme společensky odpovědnou firmu, která nám pomůže zafinancovat výtisk edukačního pexesa.

Za každou pomoc děkujeme.

Pexeso

Kdo z nás rád chodí na úřad? A teď si představte, že byste něco zařizovali s nějakým hendikepem… Že to není snadné, o tom se přesvědčili úředníci magistrátu města Most.

Účastníci školení

Na podzim jsme jako v předchozích letech završili sérii školení komunikace s lidmi s hendikepem (akreditovaných MV) na pražském magistrátu.

xy

Ve středu 4. dubna 2018 pořádala společnost Microsoft a TechSoup Česká republika konferenci Neziskovka 4.0, jejíž součástí byla soutěž NGO Awards.

xy

Přesto si Národní muzeum pozvalo lektory z neziskovek, aby se zážitkovou formou podělili o své zkušenosti s hendikepovanými a pomohli nalézt řešení, jak odstranit zbývající bariéry.

xy

V posledních letech se ve zdravotní oblasti a v neziskovkách začali objevovat peer konzultanti. Už jste o nich slyšeli?

ergoaktiv

Během listopadu a prosince 2017 byli u nás zaměstnanci společnosti Allianz jako doma:-) OZP Akademie jim totiž připravila sérii kurzů na míru, ze kterých si odnesli celou řadu nových poznatků a dovedností.

xy

Ke konci roku 2015 se uskutečnil na Úřadě městské části Prahy 10 seminář Komunikace s lidmi s handicapem pod křídly OZP Akademie z.ú. určený posluchačům vykonávajícím nejen úřednické řemeslo.

xy